O značke

Spotrebiče Bauknecht sa vyznačujú modernými technológiami pre skvalitnenie vášho života a maximálnu efektivitu pri varení. Aktuálna ponuka rúr na pečenie, mikrovlnných rúr, varných dosiek či odsávačov pár je teraz k dispozícii predovšetkým v kuchynských štúdiách na celom Slovensku.

Značka Bauknecht chce svojim zákazníkom urobiť život jednoduchší a pohodlnejší. Preto predstavujeme riešenia, ktoré prinášajú ešte viac pohodlia do života, ale aj ohľaduplnosti k životnému prostrediu. Svoj prístup napĺňame inteligentnými riešeniami, ktoré šetria váš čas a umožňujú vám žiť aktívnejšie, podľa vašich individuálnych záujmov. Naším cieľom je maximálne uľahčiť prácu v domácnosti, aby vám tak zostávalo viac priestoru pre relax a zábavu.

Filozofia značky je postavená na troch pilieroch:

Vaša pohoda - vďaka zdravému vareniu a životnému štýlu
Váš komfort - vďaka šikovným technológiám uľahčujúcim život
Vaše životné prostredie - ohľaduplnosť k prírode, v ktorej žijeme

Za moderný dizajn a inovatívne funkcie získavajú produkty Bauknecht významné ocenenia:

Najinovatívnejšia značka

V roku 2010 získala značka Bauknecht opäť niekoľko ocenení Plus X Award za "komfort obsluhy", "ekológiu" a "dizajn". Okrem toho firma druhýkrát za sebou prevzala ocenenie ako "najinovatívnejšia značka". Už v roku 2009 získala za svoj ​​projekt Greenkitchen zvláštnu cenu za zodpovedné vedenie v kategóriách „ochrana zdrojov“ a „trvalo udržateľný rozvoj“.

Cena iF Award pre dizajnový rad KOMFORT

Dizajnový rad KOMFORT presvedčil aj v prestížnej súťaži o cenu iF Award. Zaujala predovšetkým vstavaná rúra BLPM 8100 PT (v slovenskom sortimente pod označením BLPM 8110 PT s pečením s teplotnou sondou), vstavaná mikrovlnná rúra EMCHD 8145 PT a vstavaná parná rúra ESTM 8145 PT. Tento dizajnový rad charakterizuje hladký povrch a nová koncepcia ovládania, ktorá sa pre značku Bauknecht stáva dôležitou súčasťou produktového dizajnu novej generácie. Tento dizajn sa dá perfektne kombinovať s každým aktuálnym štýlom kuchyne a zariadením.

Žiarivo čistý riad vďaka technológii PowerClean

Pre dôkladné a zároveň úsporné umývanie vyvinula značka Bauknecht revolučnú technológiu. Prídavná funkciia PowerClean bola v roku 2007 vyznamenaná cenou za inovácie v oblasti kuchýň, ktorú udeľuje Spolkové ministerstvo hospodárstva a technológií v Nemecku. V roku 2008 boli umývačky riadu PowerClean od spoločnosti Bauknecht vyznamenané pečaťou Plus X v kategóriách „inovácie“ a „ekológia“.

ProTouch - ušľachtilá oceľ s jednoduchou údržbou

Povrch našich spotrebičov z ušľachtilej ocele so špeciálnou úpravou ProTouch sa dá veľmi ľahko čistiť. Nie je chúlostivý na stopy po dotyku a zachováva si pôvodný vzhľad. Ani táto inovácia z dielne Bauknecht preto nezostala bez ocenenia. Okrem ceny za inovácie v oblasti kuchýň za rok 2007, ktoré udeľuje Spolkové ministerstvo hospodárstva a technológií Nemecka, získala táto novinka aj cenu za inovácie BMK (Spolkový zväz špecializovaného obchodu s kuchynským vybavením), taktiež za rok 2007. Spotrebiče s povrchom z ušľachtilej ocele ProTouch nájdete medzi vstavanými rúrami na pečenie, vstavanými mikrovlnnými rúrami, kávovarmi a odsávačmi pár.